İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yürekleriyle Geleceği Aydınlatanlar

YGA (young guru academy)
Turuncu tüm insanlığı sarar ve kabul eder diyor Ahmet Şerif İzgören bir kitabnda ve beyaz saf duyguların çabanın ve samimiyetin  işareti .. Bir zemin düşünün, bir insan kalbi ve bir düşünce yapısı.Öyle olmalı ki kalbiniz: temelinde tüm insanlığa saygı duyan ve daha iyi bir insanın daha iyi bir dünya olduğunu düşünen bir kalp; ve bu kalp öyle bir zihine hükmetmelidir ki karanlıkların sadece gün battığında ortaya çıkmasını isteyen önceliğin beyaza verildiği alemde kirlenmenin değil temizlenmenin bir şiire çok yakışacağını anlatabilsin

Ve bir ortamda olun; bembeyaz kalpli insanlar etrafınızda. çabayı sadece kendi geleceğini kurmaktan öteye götürmüş insanlar. beklentilerini sadece kendi yarınlarına endekslememiş insanlar. şartları iyi olan ve iyi yaşayanların yanında, sahip olamamışlıklarıyla da en az sahip olanlar kadar bu ülkeye, bu dünyaya birşeyler bırakabilecek olanların varlığını gören hisseden ve onların düşlerinde bir kapı daha açmak  isteyen insanlar beyazın en saf halini, turuncunun en güzel tonunu bünyesinde bulunduran insanlar düşünün . dünden kalanlarla yarını da idare etmeninhesaplarını yapmak yerine, bugün ürettikleriyle ve yarın üretmek istedikleriyle bütün zamanı içine alacak bir dünyayı hayal eden insanlar.

Ben bu insanlardan birisi olmak için ilk kez 2012 de başvurdum ve kasım ayının 24 ünde istanbulda bir zirve yapıldı. o güne kadar ki yaşamımda karşılaşmadığım bir ortamdaydım. o gün daha önce hiç görmediğiniz insanların size hoş geldiniz deyişleri; yardımcı olma adına sizin için ellerinden geleni yapmaları; belki alıştığımız o basit samimiyetsiz ilgilerin ötesinde yıllanmış dostluklar gibiydi; ve ben o gün orada daha önce sadece televizyonlarda gördüğüm ve böyle bir imkan olmasaydı orada görmeye devam edeceğim insanlarla tanışma fırsatı buldum.  Bundan bir yıl sonra da bu topluluğun içinde bulunma görev alma şansım oldu.

Ben bu topluluğun sizlere özellikle Engellilerle ilgili projelerinden bahsetmek isterim. çünkü kendimde yıllarca eksikliğini hissettiğim bir konuda adım atma şansını bana vereni, çabalarımın sadece düşüncelerimin etrafında değil, yaşamın tam ortasında uygulama, yorum yapma imkanını bulduğum  ve kişisel olarakta birilerinin hayatlarına dokunabilmem  için bana bir ilham kaynağı olan bir ortamdı. Aslında benim bu yazılara başlama hikayeminde başlangıcı bir manada.

Sizlere yer aldığım ve sadece düşünmenin ve eleştirmenin birşeyleri düzeltmekte ve değiştirmekte etkili olmadığını farkettiğim bir iki projeden bahsetmek istiyorum. benim için bu projeler tam da yukarıdaki ki duyguları ruhumda hissetmemi sağladı.

KLP (Kör Liderler Projesi) yani  şunu söyleyebilirim ki toplumun yarı acıma ve bolcada yetersiz olarak gördüğü o çocukların karşısına geçtiğim de kusurun sadece ruhta ve hayal gücünde olduğunda insanın yetersiz olabileceğini hissettim. 2 kolu, 2 ayağı olanlardan, 500 metre ötesini görenlerden duymadığım, bu ülke için, bu dünya için çok ötelere ışık tutan cümleleri kuran, çabalarında engelini hissetmeden koşuşturan insanları tanıdım bu projede.

HAYAL ORTAĞIM özellikle görme engelli olanlarınız bilirler: Turkcell ve YGA ortak yapımı bir proe. Görme engelli bireylere hergün köşe yazılarını okuyan, binlerce kitabı bir telefonun 4 tane tuşu sayesinde kulaklarımıza ulaştıran, bir uygulama yardımıyla telefonlarınızda edinebileceğiniz bir sesler dünyası. eğer görme engelliyseniz henüz duymadıysanız Turkcell hatlı elefonunuzdan 8020 yi aradığınızda ve akıllı telefonlarınızdan HAYAL ORTAĞIM uygulamasını indirdiğinizde bu dünyanın içine sizlerde dahil olabilirsiniz . ve ben bu projede birkaç kelime söyleme olanağım olduğu için birazda olsa katkıda bulunabildiğim için yani kendi kullandığım birşeyi kendim yapma imkanını yakaladığım için çok mutluyum.
Bununla birlikte çeşitli yapılan ve hayata geçirilmek üzere üzerinde çalışılan projeler var; ama ben sizlere uzun cümlelerle örülmüş bir metin aktarmak niyetnde değilim.

Sizlere bunları yazmak istedim çünkü:  Ben bu topluluğun bu dünya için dünden kalanla idare etmek istemeyenlerle vaar oldğunu biliyorum ve yine biliyorum ki bu yazıyı okuyanlar arasında da yetinmek kelimesinin boşvermişlik olmadığını düşünen, şikayet etmek yerine sorunu düzeltmek için çalışan insanların olduğuna inanıyorum.

Son başvuru tarihi 1 kasım olan ve 29 kasımda istanbulda zirvesi yapılacak ollan YGA 2014 zirvesinde sizleri de orada görmekten mutluluk duyarım.  aşağıda ki adresten tüm detayları öğreneceksiniz işin teknik kısmıyla alakalı sizlere bilgi vermek istemedim çünkü bu ortamın benim ruruhumda yaptığı etkiyi sizlerle paylaşmanın daha samimi olduğunu düşünüyorum

Sorularınız ve görüşleriniz olursa aşağıda ki iletişim adreslerinden yanıtlamaktan mutluluk duyarım

Son başvuru 1 kasım 2014
Başvuru için: http://www.yga.org.tr
Soru ve görüşleriniz için iletişim adresleri:
eroloztamur@gmail.com
https://twitter.com/eroloztamur

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın