İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeter artık ! Önümüze engeller koymayın

3 Aralık Dünya Engelliler Günü yaklaşmakta ve engellilerin sorunları dile getirmek istiyorum.
Engelliler yaşadığı zor şartlarla mücadele ederken yukarıdaki resimde görüleceği üzere birde sosyal hayatını devam ettirmesini zorlaştıracak insanların,yerel yönetimlerin duyarsızlıklarıyla da mücadele etmektedir.
Malesef caddelerimiz,sokaklarımız tekerlekli sandalye ile dolaşmak için son derece uygunsuz hallere sokulmaktadır.Böylelikle engelli insanlarımız dışarıya çıkamaz duruma gelmekte, evlerine hapis edilmektedir. Evinden çıkamayan engelli insanımızda her gün dört duvar arasında hayata daha olumsuz bakmaya ,hayata küsmeye başlamaktadır.
Engellilerin istediklerinden bazıları,
-Cadde ve sokakların engelli insanlar düşünülerek yapılmasını
-Engelli istihdamının arttırılarak, çalışacak iş ortamının oluşturulması
-Sağlık raporlarında düşük oran adaletsizliğinin giderilmesini
-Toplumun engelliye bakış açısının acıyarak değil, onları bu toplumun bir bireyi olarak değer verip,önyargısız bir bakış açısıyla bakmaları

3 Aralık Dünya Engelliler günü Engelsiz yarınlara vesile olması temennisiyle,
Sevgiyle kalın…

3 Yorum

  1. Bizler ,vurdum duymaz bencil düşüncesiz olduğumuz sürece bu tür şeylerle hep karşılaşacağız..Başımıza gelmeden anlamıyoruz biz bazı şeyleri ..!!! Umarım duyarlılığımızı tamamen yitirmemişzdir daha dikkatli planlamalar yapılır ..inşaallah..

    Saygılar..

  2. Sevgili Arsızkedi,
    Bizde bu yanlışları düzelttirmek için çaba sarfediyoruz.Değerli yorumun için teşekkürler.

    Sevgili Pabuç,
    Bizler derken istisnalarda var tabi.Ancak sözlerinize katılmamak elde değil. Çoğu insanımız başına gelmeden asla olayı idrak edemiyor. İnşallah insanlarımıza bu duyarlılığı kazandırabiliriz. Değerli yorumun için teşekkürler.

Bir yanıt yazın