İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Umuda Dair Bekleyiş

Merhabalar ne zordur  bir hastalığın sonucunu beklemek.İnsanın ömründen ömür almaz mı?

Korkular telaşlar yarabbim sen bizi koru demeler. Bugün ADANA BALCALI ARAŞTIRMA Hastanesinde  bir genç kız  ile karşılaştım. Efhamlı efhamlı dolaşıyordu Beyin cerrahi bölümünde.

Genç kıza sordum adın nedir

Adım Fatma dedi

Neyin var gelmişsin Beyin doktoruna dedim. Beynimde iki ufak tıkanıklık var oda bende epilepsi ye yol acıyor.

Sıkıntın büyük mü diye sordum. Sol tarafımda ani sıçramalar kasılmalar oluyor sebebi ise beynimdeki tıkanıklıklardan dolayı dedi. Ardından bana eğer ki tıkanma büyürse ameliyat edecekler oda abla çok riski dedi.

Fatma  geçmiş olsun dedim sağol abla dedi ve abla senin neyin var dedi. Bende dedim sol kolum felç tutmuyor ağrı var, ağrı olmaması için kontrollere geliyorum dedim.

Fatma bana dönerekten keşke abla benim sıkıntımda böle ufak tefek ağrılardan ibaret olsa dedi. Dedim neden böle düşünüyorsun Fatma dedim. Abla dedi benim çektiğimi bir bilsen iki uyku arasında sıçrayarak uyanıyorum tekrardan uyutmuyor ve acile yetiştiriyorlar dedi. Aha şimdi doktor emar sonuçlarıma bakacak ve tıkanıklık büyüdüyse ben ne yapacağım. Kitlenin bir tanesi göz arkasında ana merkezde ve çok korkuyoruz dedi. Abla dua et inşallah olumsuz bir sonuç çıkmaz dedi.

İnşallah dedim ve Fatma doktorun yanına girdi çıktı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Kızın beynindeki sıkıntılar artmamış bilakis sıkıntılı bölge nefes alıyormuş. O küçücük genç kızın mutluluğunu bir gördüm bir gördüm ve bir Nur olarak tekrar halime binlerce şükrettim. 

Nur sen bir kol ağrısının sıkıntısını yaşarken hiç düşündün mü Hadi Fatma gibi sıkıntın çok olsaydı.

Fatma nın Annesinin mutluluk göz yaşları hiç gözümün önünden gitmedi.. Duam seninle Fatma

UYARI:Bu köşe yazısının telif hakları Nur Kılıç‘a ve yayın hakları engelsizdunyam.org’a aittir. “www.engelsizdunyam.org” biçiminde aktif bağlantı kurularak, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

3 Yorum

  1. MURAT DEDE MURAT DEDE

    Şüheda kardeşim hastalığınıza uzuldum.Geçmiş olsun ilk önce.Bende 6 seneden bu yana epılepsi hastasıyım ve 47 yaşındayım.40 yaşına kadar epilepsi rahatsızlığının ne hastalığı olduğunu bile bilmiyordum.Bu rahatsızlık üzerine çok doktor gezdım ve çok ilaçlar kullandım.Gitmiş olduğum tum doktorların ve kullanmış olduğum ilaçlar nöbetlerımı kesmedı.Allah kımsenın başına vermesın bu rahatsızlığı.En son ANKARA da PROF.DR ZEKİ GÖKÇIL adında bır doktoru internet vasıtası ile tanıdım.Bu doktorun bana uygulamış olduğu ilaç tedavısı çok ıyı geldı ve şu an yaklaşık 20 aydan bu yana nöbet geçırmıyorum.Size kendısını bır araştırmanızı önerırım.

  2. Şüheda üzüldüm Fatma arkadaşımızın yanında benim sıkıntım sıkıntı değil derken,Siz iki kişinin aynı sıkıntısını yaşıyorsunuz.Umarım tez zamanda ileşirsiniz

  3. şüheda şüheda

    Maalesef ki nurla fatmanın sıkıntıları bende var hem epilepsiyim sıcramalarım var hem sol kolum felçli agrılarım var okurken o anları yaşadım göz yaşlarımı tutuamadım Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun

Bir yanıt yazın