İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üç Yaşında ki Çocuğun Azmine Hayran Kalacaksınız..


18 ay önce bacaklarını kesilmek zorunda kalınan 3 yaşındaki Archie Barton, takma bacakları sayesinde tekrar yürümeye başladı. Annesi, küçük Archie’nin en sevdiği renk kırmızı olduğu için takma bacaklarının da kırmızı olmasını istediğini anlattı.


Archie’nin 18 aylıkken geçirdiği ağır menenjit hastalığı sonucunda vücudunu saran septisemi, talihsiz çocuğun kol ve bacaklarının morarmasına neden oldu ve çaresiz doktorlar Arhcie’nin tüm parmaklarını ve iki bacağını ampute etmek zorunda kaldı. Archie, görme yeteneğini de büyük ölçüde kaybetti.

İngiltere’nin Dorset bölgesinde yaşayan aile, Archie’nin tekrar yürüyebilmesi için doktorlarıyla beraber fiyatı 12 bin 500 sterlin olan takma bacakları taktırmaya karar verdiler. Küçük Archie’nin en sevdiği renk kırmızı olduğu için, özellikle kırmızı bacak talep ettiğini anlatan 42 yaşındaki anne Nicky, şunları söyledi: “İlk başta sorunun Archie’nin diş çıkarması olduğunu düşündüm. Ama yüzünde kızarıklıklar beliren oğlumda daha ciddi bir sorun olduğunu anlayınca hastaneye gittik. Yürüyen, koşan, konuşan oğlumuz birden bire başını kaldırmayı bilemeyen bir çocuk haline dönüştü.”

Ancak yapılan 18 aylık tedavi sonucunda oğlunun takma bacaklarına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyleyen anne, “Archie sabahları bacaklarını takmak için sabırsızlanıyor. Beraber parka yürümeye gidiyoruz. O, yeni doğmuş bir çocuk gibi, çok mutlu” diye konuştu.

Merve LOĞMANOĞULLARI/LONDRA / Hürriyet
Kaynak

8 Yorum

 1. Sevgili Devenin bale papucu,
  Hayatın gerçeklerini unutmadıkça, unutturmadıkça bu hayata daha bir sıkı sarılacağız; elimidekilerin kıymetini bileceğiz.
  Değerli yorumun için teşekkürler arkadaşım.Sağlıcakla kal..

 2. Evet, hayatın gerçekleri ile o yaşta tanışan, çok tatlı bir yavucak..

  Allah, ailesine sabır ve kolaylık, çocuğa da bu hayata dayanma gücü versin.

  Sevgilerimle..

 3. Sevgili Stil Direktörü,
  Öncelikle hoş geldiniz. Küçük bir çocukta olsa önemli olan içinde ki yaşama sevincini kaybetmemektir.Her ne olursa olsun asıl olan hayata sıkı sıkıya tutunmaktır.
  Değerli yorumun için teşekkürler.Sağlıcakla kal…

Bir yanıt yazın