İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖMSS’de İkinci Atamalar Ne zaman gerçekleşecek?

Arkadaşlar bir çok üyemiz ÖMSS’de 2. atamanın ne zaman gerçekleşebileceği konusunda sorular sormaktadır. ÖMSS yönetmeliği madde 13’te belirtildiği üzere kurumlar boş kadroları her yıl ekim ayında bildirmektedirler. Bakan Fatma Şahin’in 2012 Eylül ayında belirttiği Diyanet’ten kalabilecek boş kadro sayısının fazla olacağını düşünmüyor,ek yerleştirmenin sınırlı olacağını tahmin ediyorum. Dolayısıyla atanmak için şansın çok olacağı en yakın geniş kapsamlı 2. atamalar için ömss tercihleri 2012 Kasım,Aralık ayları içerisinde yapılacağı düşünülmektedir. Tabi bürokrasinin işleyişine göre 2.atamalar 2013 yılına sarkabilir.Konuya ilişkin ilgili ömss yönetmeliği aşağıdadır.

MADDE 13 ‒ (1) Kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için özürlü memur alımı yapacakları münhal kadrolarını; Başkanlığın resmi internet sitesindeki “DPB e-Uygulama” kısmının “Özürlü Personel İşlemleri ” başlıklı bölümünde yer alan “ÖMSS veya Kura Sonucuna Göre Yerleştirme Yapılması Talep Edilen Kadrolara İlişkin Bilgi Formu”ndaki bilgi alanlarını tam ve eksiksiz olarak doldurmak suretiyle, ilgili yılın Ekim ayı sonuna kadar on-line olarak Başkanlığa gönderir.
(2) Bildirimi yapılan kadroların yerleştirme işlemine alınabilmesi için, bu kadrolara ilişkin bilgi ve aranan koşulların, Başkanlığa süresi içerisinde, doğru ve eksiksiz olarak bildirilmiş olması şarttır.

Bir yorum

Bir yanıt yazın