İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖMSS’de boş kalan kadrolar Eylül’de açıklanacak

ÖMSS’de boş kalan kadrolar Eylül’de doldurulacak

Fatma Şahin ÖMSS’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra geriye kalan boş kontenjanları da eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Şahin, ”Perşembe günü açıklama yapıldığında işe yerleşmeyen arkadaşlarımız üzülmesin. Boş kalan kadroları tamamlayıncaya kadar yerleştirme yapacağız”

7 bin 700 engelli istihdamı
Bir gazetecinin ”özürlü memur alımlarında ek kontenjan olacak mı?” yönündeki sorusu üzerine Şahin, ”Öncelikle Sayın Başbakanımız’ın katılımıyla ayın 9’unda 7 bin 700 engellimizin istihdamını açıklayacağım. 60 bin engelimizi ilk kez farklı bir yöntemle sınav yaptık. Bedensel, işitsel, görme engelliler kendi engel grupları içinde sınava tabi oldu. Önemli bir modeldi. Biz kendimizi test ettik. Hamdolsun başarıyla altından kalktık” diye konuştu.A.A.

Kaynak

4 Yorum

  1. Adsız Adsız

    Eylül bitıyor hala daha agustosta atananlar baslamadı çalışmaya..Boş kontenjanlar yayınlanmadı ve bunlar içn tercıhler yapılmadı..Onuda geçtim hani bu sınavın sonucu 2 yıl geçerli olacaktı?? Yıl başında yeni sınav yapılacak diyorlar.

  2. Adsız Adsız

    yusuf erdem
    eylül geldi geçti ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu.. aylar yıllar geçti ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu ekim ayı oldu ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu… yılbaşında yeni sınav söylentisini ben duymadım hele bu sınavı., yerleştirmelerini halletsinler yeni sınav yaparlarsa gireriz… yine..
    herkese teşekürler…. okuduğunuz için.

Bir yanıt yazın