İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ölmüş kişinin TC Kimlik numarasını internetten nasıl bulabilirim?

ölen babamın tc sini nasıl öğrenirim? Vefat eden kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası nasıl bulunur?

Soru-Cevap

Soru:

Babam bunda 17 yıl önce öldü. mirasını paylaşmak için TC kimlik numarası lazım oldu. Nüfusa gitmeden internetten öğrenebilmem mümkün mü?

Cevap:

Bildiğim kadarıyla E-devlet sisteminin gelmesiyle birlikte TC kimlik numaralarını internetten öğrenme devri kapandı. Tek bir şans olarak kendi e-devlet şifrenizi kullanarak sisteme girmek ve buradan vukuatlı tüm aile bireylerini gösterir nüfus bilgilerinizi sorgulamaktır. İnternetten bu sayede babanızın TC Kimlik numarasını bulabilirsiniz.Edevlet hizmeti için şu adresten giriş yapabilirsiniz > https://www.turkiye.gov.tr/

Kendine miras yoluyla mal varlığı düşme durumu olan kişiler 1. derece yakını babası, annesi vs. yakını ölmüş kişiler E-Devlet hesabınıza şifrenizle girerek arama kutucuğuna “veraset ilamı sorgulama” yazarsanız, karşınıza bu konuyla alakalı bir hizmet çıkıyor. Bu hizmete üzerine tıkladığınızda, “Miras Bırakan T.C. Kimlik Numarası” kısmı yer almaktadır. 

Ayrıca ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi arayarak kimlik doğrulama aşamalarını geçtiğinizde yakınınıza ait TC kimlik numarasını öğrenmeniz mümkün olabilir.

Diğer bir yöntem  ise Türkiye Cumhuriyeti T.C kimlik sorgulama sistemidir. e-devlet aracılığıyla ulaşabileceğiniz bu sistemde babanız,anneniz, eşiniz, kardeşiniz vs. 1.derece tüm aile bireylerinizin T.C kimlik numarasına öğrenebilirsiniz. Bunun için şu adresi https://tckimlik.nvi.gov.tr/Home ziyaret etmeli ve oradaki formu eksik doldurmalısınız. 

Etiketler:  ölen kişinin tc si nasıl öğrenilir, ölmüş kişinin tc si nasıl bulunur, ölmüş birinin tc si nasıl öğrenilir, vefat eden babanın tc kimlik no sorgulama,

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın