İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İhraç edilen hakim ve savcılara getirilen itiraz hakkı, memura da verilmeli

673 sayılı KHK’yla ihraç edilen hakim ve savcılara getirilen itiraz hakkı, memurlara da verilmeli
1 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazetedeki 50 bin kişilik kamu personeli ihracının etkileri hala devam ediyor.
Bugün memurlar.net olarak vicdanımızın süzgecinden geçen, telefonla görüştüğümüz bazı memur arkadaşlarımızın itirazlarını yayınlamıştık.
Sitemize ulaşan mailler, bu konuda bir itiraz hakkının tanınmasının ve düzeltme kararnamesi yayınlanmasının zorunluluğunu göstermektedir.
673 sayılı KHK ile ihraç edilen hakim ve savcılara itiraz hakkı getirilmiştir.
İhraç edilenlerden FETÖ’cü olmadıklarını ispat edebilecek durumda olan hakim ve savcılar (facebook paylaşımları, whatsapp gruplarındaki paylaşımları, HTS kayıtları, çevresindeki önde gelen kişilerin şahitlikler, bağış yapmış ise daha önce bağışta bulunduğu kurumlar, çocuklarının okudukları okullar vb. bilgilerle) şuan itirazda bulunmaktadır. HSYK bu itirazları değerlendirecektir.
Benzer bir sürecin, memurlara da tanınması uygun olacaktır.
İhraç kararnamelerinde 50 bin isim yer almıştır. Yüzde 1 hata olsa, 500 memur eder. Biz memurlar.net olarak yüzde 1 gibi hata olduğunu müşahede etmekteyiz. Dolaysıyla 500 kişi de olsa veya 300 kişi de olsa, masumların haklarını korumamız gerekiyor.
Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Tevhit Selam gibi onlarca soruşturmanın birikimine sahip bir Devlet olarak, tek bir masumun dahi bu süreçte canının acımasının önüne geçebilecek birikime ve kudrete sahip olduğumuzu düşünüyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın