İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fatma Şahin’den Ömss’de Ek kontenjan açıklaması

Bakan:Fatma Şahin Habertürk’te yazarların sorularını yanıtladı. İşte o programda engellilerin ÖMSS atamalarıyla ilgili verdiği cevaplar.

ENGELLİ İSTİHDAMI DAHA DA İYİLEŞTİRİLECEK

Şahin: Bedensel engellilerle ilgili herbiri kendi içinde sınav oldu. Yerleştirmeyle ilgili müracaatları yaptı. Yerleştirmede boş kalan kadrolar olabilir. Yeniden değerlendirilecektir. Diyanet İşleri Başkanımızla telefonla konuştum ve eksik kadrolarımızın olduğunu söyledim ve Diyanet’ten kadro aldık. Engellinin eğitimi, altyapısı onu yapacak durumda değilse onu tercih etmeyebilir. Tercih sistemine göre boş kalan kadroları ek kontenjana değiştireceğiz.

Sarıkaya: Özel sektörde engelli kuralı var peki devlet kendi içinde uyguluyor mu?

Şahin: İşimiz çok kolaylaştı artık o konuda.

BÜTÜN SİSTEM ENGELSİZLERE GÖRE DÜZENLENMİŞ

Türkoğlu: Belediyelerin engellilerle ilgili düzenlemeleri var

Şahin: Engelli artık sokağa çıkıyor. Sokakta yürüyemiyor. Bütün sistem engelsize göre düzenlenmiş. Dün ben Ağrı’daydım. Ağrı Belediye Başkanı heyecanla yanıma geldi ve ‘bütün belediye otobüslerini engelliye göre ayarladım’ dedi. Şu anda Ankara’da Melih Bey, bütün kaldırım sistemlerini engelliler için yeniden düzenliyor.

Kaynak

2 Yorum

  1. Adsız Adsız

    benim sormak istediğim ömss ek terleştirmeler ne zaman olacak tam bir tarih bekliyoruz . ikincisi ise ben ömms önlisans bilgisayar programcılığı olarak sınava girdim 71 puan aldım atanamadım . kendi bölümümden 65 puanla atanan arkadaşlar var ben bu tercih sisteminde bir yanlışık olduğunu düşünüyorum sebep şu ben mesela artvini yazmadım 65 alan arkadaş yazmış ve orası 65 puanla kapatmış benim suçum günahım ne ben nerden bilebilirim böyle birşey olacağını bu haksızlık değil mi ? neden 15 tercih hakkımız var yada sınava neden girdik bu eger bu sistemse bu bir şans olayı değil mi ? bence en az 30 tercih hakkımız olmalıydı ve kesin tarihli bir açıklama yapmalılar eger ben bu puanla atanamazsam 65 puanla atanan arkadaşın aldığı paramı nedir ? kızmıyorum sadece bir yanlışlık olduğunu düşünüyor ve düzeltilmesini istiyorum

Bir yanıt yazın