İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engelli olan kişiler engelliliğin boyutuna göre devletten maaş alabilmektedir. Siz de bu şekilde olan biriyseniz ve engelli maaşı alarak kredi çekmeyi düşünüyorsanız size kredi veren bankaların araştırması içerisine girmiş olabilirsiniz. Kredi çekmeyi düşünüyorsanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken noktaları bilmenizde fayda var. Banka kredisi almak kısa vadede bakıldığında çok mantıklı gelirken, uzun vadede bakıldığında içinden çıkılmaz bir durum haline gelebilmektedir. Bankalar birbirinden cazip gibi görünen kampanyalarla müşterilerine, müşteri adaylarına kredi vererek onları borçlu konuma getirmektedir. Bankalar bu şekilde avantajlar sunarak müşterilerinin gözünü boyamakta ve kredi kullanmaya teşvik etmektedir. İnsanlarda ihtiyaçlarını gidermek için bu kredileri gözleri kapalı bir şekilde alabilmektedir..

ENGELLİ MAAŞI İLE KREDİ

Özellikle son yıllarda devletimizin izlemiş olduğu politikalar gereği mağdur konumda olan insanlara yardımlar artmıştır. Bu anlamda 10-15 sene evvel engelli olan bir kişinin kredi alması gibi bir durum çok olası değilken artık engellilerde engelli maaşlarını göstererek kredi kullanabilmektedir. Bankalarda bu anlamda atılımlar yaparak engelli olan kişilere de kredi kampanyaları düzenlemiştir. Siz de engelli maaşı alan kişilere kredi veren bankalardan herhangi birine giderek ihtiyaçlarınızı gidermek adına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bankalar kişilerin engelli olup olmamasına göre değil de kredi borcunu ödeyip ödeyemeyeceğine göre bir karar vererek kredi vermekte ya da vermemektedir. Bu açıdan engelli olan bir kişinin üzerinde gayrimenkul varsa ya da düzenli olarak bir kira geliri, engelli maaşı varsa ve daha önce bankalara olan borçlarını düzenli olarak ödediyse kredi alamaması için herhangi bir sebep bulunmamaktadır. Bundan ötürü bir kişi engelli de olsa geliri krediyi ödeyebilecek bir seviyedeyse bankaların hemen hemen hepsinden kredi alabilmektedir.

Ziraat Bankası: Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da öncü bankalardan biridir. Özellikle engellilerin ticari faaliyetlerde bulunmasına destek olmak için kredi olanakları sunan bir bankadır. “Engelsiz Destek Paketi” adı altında sunulan bu ürün ile 60 aya varan vade seçenekleri ve uygun faizler ile engelli kişilere kredi kullanma olasılığı sunulmuş oluyor. Ayrıca bu paket kapsamında bankacılık işlemlerinde özel indirimlerden de yararlanma şansına erişmiş olursunuz.

Bu banka haricinde Garanti, Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank, Finansbank gibi bankalardan da engelli olsanız bile düzenli bir geliriniz varsa kredi kullanabilme şansınız bulunmaktadır. Detaylı bilgiye erişmek için bu bankaların telefon bankacılığı hizmetlerini arayabilir ya da şubelerine gidebilirsiniz.
engellilersitesi.com

Bir yorum

  1. NE KADAR BASİT DEĞİLMİ UYGUN FAİZ SİSTEMİ ARKADAŞLAR FAİZ HARAM BUNU NİYE NORMAL BİŞEY GİBİ BURDA YAZIP PAYLAŞIM YAPILIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM.KURANI KERİMİ OKURSANIZ ALLAH C.C KİTABINDA DA YAZIYOR LÜTFEN FAİZDEN UZAK DURALIM ALLAH BİZİ BU FAİZ SİSTEMİNDEN KURTARSIN

Bir yanıt yazın