İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engellilere Emeklilik Hesaplama Tablosu

Engellilere Emeklilik Hesaplama Tablosu

Engelli Erken Emeklilik Tablosu

01.10.2008 tarihinden önce işe başlayanlar vergi indirimi almak mecburiyetindeler. 
5510 sayılı yasada şöyle bahsedilmiştir.
5510 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesi gayet açıktır bu kanunun yürürlük tarihinden önce veya sonra sakatlığı nedeniyle vergi indiriminden yararlanmaya hak kazanmış durumda olan sigortalılar hakkında 506 sayılı Kanunda düzenlenen vergi indirimiyle emeklilik hakları korunmuştur. Vergi indirimiyle emeklilik hakkı olamayanlar ilk defa 5510 sayılı Kanundan sonra sigortalı olarak işe başlayanlardır.01.10.2008’den sonra işe başlayanlar vergi indirimi almadan erken emeklilik tarihi geldiğinde SGK’nın sevk edeceği bir hastaneden en az %40 rapor almak koşuluyla emekli olabilirler.
Vergi indirimi İçin gerekli evraklar:
1) İşyerinde Çalıştığına Dair Dilekçe
2) Nüfus Cüzdan Fotokopisi
3) 1 Adet Fotoğraf
4) Rapor Aslı (varsa)
5) Bakmakla yükümlü olduğu kişilerin Sağlık Karnesi Fotokopisi
Kaynak: www.engelsizdunyam.org

5 Yorum

  1. Merhaba,Engel dereceniz %40 ila % 59 arasında ise 17 Yıl sigortalılık süresi ve 3920 prim gününe tabisiniz. Emeklilik tarihinden önce maliyeden vergi indirimi belgesi alarak erken emekli olabilirsiniz.

  2. Adsız Adsız

    Mrb ben çalışırken makineden fırlayan parçanın gözüme isabet etmesi sonucu gözümde %20 oranını görmek kaybı oluştu ve şeker hastalığından mevcut %22'de şekerden dolayı engelli raporum var toplamda %42'ye tekamül ediyor emekli maaşı ne kadar alabilirim benim 27 sene sigortalılık süren ve 7410 günde primim var bu durumda ne kadar maaş alabilirim bilen varsa bir zahmet bilgilendirirse sevinirim

Bir yanıt yazın