İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engelli ve Yaşlılara Maaş kesintisi müjdesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, yaşlıların ve engellilerin aylıklarının kesilmesine neden olan 2022 Sayılı Kanun’da değişiklik yapılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) kanun teklifi verdi. Karaca, teklifin yasalaşması halinde aylık hane geliri 300 liranın üzerinde olduğu için maaşı kesilen engelli ve yaşlıların maaşının yeniden bağlanacağını söyledi.

Milletvekili Gülizer Biçer Karaca, 2022 Sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun ile engelli ve yaşlıların kazandıkları haklarının AK Parti Hükümeti döneminde ellerinden alındığını kaydetti. Bir yıl kadar önce yapılan düzenleme ile hane başına gelir hesabına göre 300 liranın üzerinde geliri olan engelli ve yaşlıların aylıklarının kesildiğini hatırlatan Milletvekili Karaca, bunun Türkiye gerçekleriyle örtüşmediğini kaydetti.

Karaca şöyle devam etti:

“Yaşlı ve engelli aylıklarının kesilmesine yönelik yapılan düzenleme, AKP’nin yanlış politikalarının, vatandaşı mağdur eden anlayışının bir örneğidir. TBMM’ye sunduğum kanun teklifiyle, kanun kapsamındaki yaşlıların ve engellilerin aleyhine işleyen uygulamaya son verilecektir. Vatandaşı muhtaç hale getirip, sadaka zihniyetiyle oy devşirme anlayışına sahip olan AKP’nin maskesi düşmüştür. Sosyal devlet anlayışıyla hareket eden, ‘Önce Türkiye’ diyen Cumhuriyet Halk Partisi, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek, vatandaş odaklı politikalara ve projelere sahiptir. CHP iktidarında vatandaş sadaka değil hak ettiğini alacaktır.”

KANUN TEKLİFİ İÇİN TIKLAYINIZ

engellilersitesi.com

Bir yorum

  1. Kızımın engelli maaşı kesildi kızım konusamiyor çok üzgün olduğunu gördüm o azıcık maaşıyla mutluydu hasta oldu yardım edin lütfen

Bir yanıt yazın