İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİR MELEK GÖRDÜM

 

Dün engelimden dolayı araştırma hastanesine kontrole gitmiştim.Her zamanki gibi hastanenin nöroloji bölümü hasta kaynıyordu.

Evrak işlerimi hallettim  bir köşede oturup hastalarla muhabbet ediyor,doktorun gelmesini bekliyordum.Tüm hastalar bana şu soruyu soruyor ve merakla ağzımdan çıkacak cevabı bekliyorlardı.

İşte o soru;

Hanımefendi sizin neyiniz var ne için geldiniz araştırmaya,Tabi oturduğun yerde senin engelli olduğunu yada şöyle diyeyim sakat olan bacağımdan kimsenin haberi yok.Ben içimden bu meraklı soruları ve bu kız araştırmaya tek başına gelmiş bunun kimi kimsesi yokmu diye bakan bir çift göz insanlara laf yetiştirirken millete engelimden dolayı geldiğimi dile getirirken benim gözlerim karşı hole takıldı kaldı.

Karşımdan bir baba ve bu baba 7 8 yaşlarındaki kızının kollarından tutmuş zorla adım attırıyordu.

Kız dünyalar güzeli masmavi gözleri vardı sapsarı saçları vardı.Dedim bu kız bir melek sanırsam insan bu kadar güzel olabilirmiydi.

Tam yanımıza doğru geldiklerinde çocuğu çektim bana verin otursun dizimde derken hastanın bir tanesi kalktı bu küçük engelli kıza ve babasına yer verdi…

Dedim neyi var bu kızın

Babası sende rahatsızsın galiba geçmiş olsun diyerekten  söze başladı

Kızımın arka beyni çalışmıyor,Çalışmadığından dolayı gözleri bir noktaya bakıyor göz bebekleri hareket etmiyor,kulakları duymuyor ayrıca konuşamıyor dedi…Peki elleri neden öle beyin çalışmayınca kollar felç olmasada kollar geriliyor parmaklarını dahi açamıyoruz dedi…

Hastalığının hiçbir çaresi yokmuş anca ve anca şu vücudunda ki gerilmeleri kasılmaları kontrol altına alabilmek için Özel tedavi görüyormuş ve okula dahi gidemiyormuş.

Bu çocuk bir melek olmalıydı dedim.Çünkü bu çocuğun aklı var zekası da vardır belki ama onu çalıştıracak gücü kuvveti yok.ALLAH tüm güzelliği bu yavruya vermiş ama düşmüş çaresiz bir derdin içerisine…

Meleğim küçük meleğim kahretme bizim kaderimizde sınavımızda buymuş…

Benim bacaklarım zorunlu sen gelmeden önce tüm insanlar bana meraklı gözlerle bakıyordu,Şimdi sen geldin tüm gözler ikimizde oldu.

Ama merak etme bu dünya gelip geçici,..

BEN OLMASAMDA SEN BİR MELEKSİN…Senin yerin belli Cennetin en güzel yerinde olacaksın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın