İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara'nın yeni Belediye Başkanı MUSTAFA TUNA oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptığı açıklamaya göre Ankara’nın yeni belediye başkanını MUSTAFA TUNA olarak açıkladı.

Konuya ilişkin Mustafa Tuna‘nın açıklamaları şöyle:
Ankara bizim Başkentimiz ve biz buraya çok önem veriyoruz.”

“Bizler değişimle, gelişimle ve reformla ilgili oturduk değerlendirmeleri yaptık ve burada bir değişimin gerçekleşmesiyle ilgili süreci başlattık. Burada a belediyesi ya da b belediyesi başkanı olarak bakmak fevkalade yanlıştır, doğru değildir. Hele hele muhalefetin yaptığı eleştirilerin arkasına takılmanın bize hiç yakışmayacağının altını çiziyorum. Biz bütün belediyelerimizi, bin 397 belediyemiz Türkiye’de söz konusu, bunların 884’ü AK Partili. Her yıl AK Partili belediyelerimizin mali olarak neler yaptıklarını, borçlarını, yatırımlarını, personel harcamalarını takip etmekteyiz. Biz kim ne derse desin AK Partili belediyelerimizin hukukunu ve başkanlarımızın hukukunu korumak zorundayız. Onlar da birer insan, aileleri var, çoluğu çocuğu var. Sosyal medya hesapları üzerinden dedikodulara meydan bırakarak yıpratılmasına müsaade edemeyiz. AK Partimizin de hukukunu korumak zorundayız.”

 “Aziz milletimizin isteği, arzusu doğrultusunda partimizin gündemine geldiğini sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum. Bu değişim ve dönüşüm talebi partimizin en üst karar organlarında değerlendirilmiş, müzakere edilmiş ve ortak akılla varılan mutabakatlar neticesinde gerekli adımlar atılmıştır.”
dedi.

MUSTAFA TUNA KİMDİR?
Mustafa Tuna 1957 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimi aldı. 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı. 2002 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2009-2014 yerel seçimlerinde de Sincan belediye başkanı oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın