İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2011 Yılında Engellilere Kamuda Sınav Var mı?

Bütün engelli işsiz kardeşlerimizin genel beklentisi gerek torba yasa tasarısında belirtilen unsurlar, gerekse seçim ayının yaklaşması sebebiyle devletin boş engelli kadrolarına sınav açması beklentileridir. Eski mevzuat gereği Nisan-Mayıs, Temmuz-Ağustos, Ekim-Kasım dönemlerinde sınavlar oluyordu ama şimdi sınav yönetmeliğinin değişmesi ve 2011 yılı için bir tane kpss benzeri sınav yapılacak olması insanları daha bir
sabırsızlığa sevk ediyor.
Aldığımız bilgilere göre henüz altyapısı hazır olmadığı için 2011 Nisan döneminde bu sınava ait detayların açıklanmasını imkansızlaştırıyor. Yalnız 2011 Mayıs döneminde boş bulunan engelli personel kadrolarının ilan edileceği ve en geç Temmuz ayı içerisinde KPSS benzeri bir sınav yapılacağı bilgilerini edinmekteyiz. Araya seçimin girmesi bu olasılığı olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir. Benim düşüncem seçim yatırımı olarak 12 Haziran 2011’den önce muhakkak boş bulunan kadrolar ve sınav tarihi ve uygulama takvimi açıklanır beklentisi içindeyiz.

Bir olumsuz durum var ki buda ÖSYM’nin son YGS sınavındaki şifre skandalı yüzünden sınav takvimini uzatma ihtimalidir. Çünkü durum mahkemeye intikal etmiş ve ösym başkanını bir hayli sıkıntıya sokmuştur.Umarım bu sıkıntılar bir an önce aşılır ve engelli kardeşlerimiz bu dönemde bir işe yerleşirler.
Sağlıcakla kalın…

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın