İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aralık ayı evde bakım aylığı ödemeleri neden gecikti?, Engelli Haberleri

Aralık ayı evde bakım aylıklarında bu dönem bir hayli gecikmeler yaşanmıştır.Bunun sebebi olarak ilgili kurumun açıklaması aşağıdaki gibidir. Açıklamadada görüleceği üzere evde bakım aylıklarının herkes için en geç 31.12.2010 tarihi olarak duyurulmuştur.

T.C.
BAŞBAKANLIK
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü
SAYI : B.02.1.SÇE.0.12.00.01/708.99-3870

24.11.2010
KONU : Özürlü Evde Bakım Banka Bilgilerini
Toplu Günleme Ekranı

………………… VALİLİĞİNE
(İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü)

Özürlü evde bakım hizmeti alan kişiler için “Banka Bilgilerini Toplu Günleme Ekranları” veri girişine açılmıştır. Haksız ve mükerrer ödemelerin önlenmesi için, SHÇEK Özel Modüller Sisteminde Başvuru İşlemleri başlığı altında bulunan (İ/K) Müdürlük/Kuruluş Genel Bilgi Tanımlama ve (İ) Banka Hesapları Toplu Giriş Ekranı bölümlerinden banka bilgileri ile ilgili veri girişlerinin 31.12.2010 tarihine kadar tamamlanması ve ödemelerin YBS sistemi üzerinden yapılması hususlarında gereğini bilgilerinize arz ederim.

Avni ÖZKAYA
Genel Müdür a.
Özürlü Bakım Hizmetleri
Dairesi Başkanı

Bir yorum

  1. arkadasım özürlü bireyler olarak iş yapamaz durumdayız..madem devletimiz bizlere bu olanakları sağlıyor..zamanında ödeme yapması gereklidir.çünki geçimimz buna bağlıdır.çocuklarımız okuyor evimzin gelri gderi oluyor..bu konuda daha ciddi dşünceli ve sorumlu davranılmalıdır..bizlerde madur oluyruz.

Bir yanıt yazın