İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engelsiz biriyle evlenme hayali kurmak üzerine !

Merhabalar ben Tokattan Burcu.
Ben böbrek hastasıyım dışa yansıyan hiç bir engelim yok kendimide engelli olarak görmüyordum.Taki O An’a kadar geçen aylarda bir çocuk benimle ısrarla tanışmak istedi görüşüp konuşalım diye ısrar edip duruyordu bende tamam dedim zaden ortalama 3 aydır tanışalım diye uğraşıyorsun dedim ve görüştük

Benimle görüşmek isteyen kişi bir öğretmen ve bir çocuk babası imiş görüştüğümüzde bana her şeyi anlattı eşi 4 sene önce doğumdan ölmüş bir oğlu ile yaşayıp gidiyormuş..Sonra benimle arkadaş olmak istediğini tanışmak anlaşmak istedi ama şimdilik sadece arkadaşlık dedi
Eyvallah dedim ilk önceleri biz bununla arada sırada görüştük konuştuk normal arkadaş olduğumuz için özelimi anlatmak istemedim benim sakatlığım engelim kendime herkese anlatmama gerek yok diye düşündüm.

Daha sonra biz hoca ile görüşmeleri ilerlettik ve ailemle tanışmak istediğini çocuğuma anne banada senin gibi eş lazım dedi,İnanın ki o dakikaya kadar kafalarımız uyuşmuştu ve kendi kendime şöyle demiştim Bak kızım burcu sen bir engellisin tamam ve bu adamında engeli çocuğu dedim.illa engel gözde bacakta yada böbrekte olmaz bununda engeli çocuğu dedim.
Burcu dedim kendime hoca okumuş adam kariyer sahipide ayrıca 2 aya yakında görüşüyorsun dedim,ve bu adama engelinden bahset daha sonra sorunları aşarsan ailene anlatırsın dedim.
Konuya şöyle girdim hocam iyisiniz hoşsunuz ama sizin bilmediğiniz şeyler var ben böbrek hastasıyım tamam dedim rahatsızlığım şimdilik ilk aşamalarda ilaç tedavisindeyim dedim.
Hoca ilk başta bir silkelenti ve başka yerlere bakaraktan Burcu şaşırdım hemde çok şaşırdım dedi,neden hocam dedim

Burcu çok güzel bir bayansın aklı başında dürüst bir insansın ama bunlar yetmez dedi ve kusuruma bakma özür dilerim engellisin dedi ha Allahın taktiridir ama Benim oğlumda engelli O yüzden senin engelin ile uğraşamam istersen bir daha görüşmeyelim dedi ve Ben oracıkta dondum kaldım ve çantamı kaptığım gibi oradan uzaklaştım

ve anladım ki Hayattaki en büyük kusurum engelli olmakmış…

engelsizdunyam.org

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın