Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

2016 EKPSS "LİSANS" atanma şansı değerlendirmesi [Tek Başlık]

https://2.bp.blogspot.com/-rLbEvOEYmfY/VzzCJJZc0sI/AAAAAAAAAj8/kDFspUG4rKMZrFzepgBdSoAaf6KActULwCLcB/s1600/EKPSS-L%25C4%25B0SANS.png 2016 EKPSS Puanları açıklandı. Tüm eğitim düzeylerinde toplamda kadro sayısı 6 bin. (Lisans'a ne kadar kadro ayrılacağı henüz belli değil) Bu başlık altında aldığınız puanı belirterek atanabilme şansınızı diğer üyelerimizle birlikte değerlendirebilirsiniz. Lisans düzeyinde başvuru sayısı: 8 bin 992 Kişi Not:EKPSS'den aldığınız Puan ve sıralamanızın kaç

Konuyu değerlendir: 2016 EKPSS "LİSANS" atanma şansı değerlendirmesi [Tek Başlık]

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 4 kişi oyladı ve 22522 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel

2016 EKPSS "LİSANS" atanma şansı değerlendirmesi [Tek Başlık]

2016 EKPSS Puanları açıklandı. Tüm eğitim düzeylerinde toplamda kadro sayısı 6 bin. (Lisans'a ne kadar kadro ayrılacağı henüz belli değil) Bu başlık altında aldığınız puanı belirterek atanabilme şansınızı diğer üyelerimizle birlikte değerlendirebilirsiniz.
    Lisans düzeyinde başvuru sayısı: 8 bin 992 Kişi

Not:EKPSS'den aldığınız Puan ve sıralamanızın kaç olduğunu yazmanız atanma şansını değerlendirmede faydalı olacaktır.
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN
  2. 19.Mayıs.2016, 11:56

2016 EKPSS Puanları açıklandı. Tüm eğitim düzeylerinde toplamda kadro sayısı 6 bin. (Lisans'a ne kadar kadro ayrılacağı henüz belli değil) Bu başlık altında aldığınız puanı belirterek atanabilme şansınızı diğer üyelerimizle birlikte değerlendirebilirsiniz.
    Lisans düzeyinde başvuru sayısı: 8 bin 992 Kişi

Not:EKPSS'den aldığınız Puan ve sıralamanızın kaç olduğunu yazmanız atanma şansını değerlendirmede faydalı olacaktır.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    "lisans 68 ile ziraat mühendisi atama şansı varmı"

"Merhabalar , lisans olarak 59 puan ve sıralamam 8100 "

"Lisans 69 puan ile ziraat mühendisi atanma şansım nedir?"

"işletme mezunuyum puanım 66 atanma sansım var mı"

"hocam puanım 72 sosyal bilgiler öğretmenligi mezunuyum atanma durumu nedir ve branşa göre mi atama yapılıyor yoksa genel mi değerlendiriliyor öğretmenlikte ? veya lisanstan normal memur olma durumu nedir ?"

UYARI:Burada yapacağım yorumlar tamamen eski tecrübelerimden yola çıkarak tahmine dayalı olup herhangi bir kesin bilgi değildir ve dolayısıyla bunun farkında olarak yorumlarımı değerlendirmeniz istiyorum.

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2016 yılı mayıs itibariyle 16 Kişilik engelli personel açığı var.
    Bu durumda eğer ziraat mühendisi kadrosu açılırsa şansınız yüksek olacaktır. diğer kadrolar için tercihlerinizi iyi yapmanız gerekecek. Tabi bu ilk atama son şansınız değil 2017 yılında da atama olacak.
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN
  4. 19.Mayıs.2016, 11:59
    "lisans 68 ile ziraat mühendisi atama şansı varmı"

"Merhabalar , lisans olarak 59 puan ve sıralamam 8100 "

"Lisans 69 puan ile ziraat mühendisi atanma şansım nedir?"

"işletme mezunuyum puanım 66 atanma sansım var mı"

"hocam puanım 72 sosyal bilgiler öğretmenligi mezunuyum atanma durumu nedir ve branşa göre mi atama yapılıyor yoksa genel mi değerlendiriliyor öğretmenlikte ? veya lisanstan normal memur olma durumu nedir ?"

UYARI:Burada yapacağım yorumlar tamamen eski tecrübelerimden yola çıkarak tahmine dayalı olup herhangi bir kesin bilgi değildir ve dolayısıyla bunun farkında olarak yorumlarımı değerlendirmeniz istiyorum.

Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2016 yılı mayıs itibariyle 16 Kişilik engelli personel açığı var.
    Bu durumda eğer ziraat mühendisi kadrosu açılırsa şansınız yüksek olacaktır. diğer kadrolar için tercihlerinizi iyi yapmanız gerekecek. Tabi bu ilk atama son şansınız değil 2017 yılında da atama olacak.
  5. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    "Merhaba ben lisans sinavından 78 puan aldım atamalarda şansım ne kadar ? Türk Halk Bilimi mezunuyum Folklor Araştırmacılığı kadrosundan alım yaparlar mı?"

"Merhaba iibf fakültesi yönetim bilişim sistemleri mezunuyum 74 puan aldım atanma durumumu Ögrenebilirmiyim"

Arkadaşlar Lisans için ayrılacak kadro sayısı önemlidir.
    Size bazı sayılar veriyim.
    2012 yılında Lisans düzeyine :2 bin 132 Kadro
    2013 yılında Lisans düzeyine :709 Kadro
    2014 yılında Lisans düzeyine :810 Kadro ayrılmıştır.
    2015 Yılında Lisans düzeyine :832 kadro ayrılmıştır.
    diğer eğitim düzeyleri için Tıklayın

Görüldüğü üzere lisansa ayrılan kadro sayıları yıl bazında düşüş göstermektedir. Şayet çok geçerli bir mesleğiniz (doktor,hemşire,öğretmen,) yoksa bin ve üstünde sıralaması olan lisans mezunlarının şansı bu ilk atamada az olacaktır. Tabi Lisansa ayrılacak kadro sayısı henüz açıklanmadı bekleyip göreceğiz.
  6. 19.Mayıs.2016, 12:05
    "Merhaba ben lisans sinavından 78 puan aldım atamalarda şansım ne kadar ? Türk Halk Bilimi mezunuyum Folklor Araştırmacılığı kadrosundan alım yaparlar mı?"

"Merhaba iibf fakültesi yönetim bilişim sistemleri mezunuyum 74 puan aldım atanma durumumu Ögrenebilirmiyim"

Arkadaşlar Lisans için ayrılacak kadro sayısı önemlidir.
    Size bazı sayılar veriyim.
    2012 yılında Lisans düzeyine :2 bin 132 Kadro
    2013 yılında Lisans düzeyine :709 Kadro
    2014 yılında Lisans düzeyine :810 Kadro ayrılmıştır.
    2015 Yılında Lisans düzeyine :832 kadro ayrılmıştır.
    diğer eğitim düzeyleri için Tıklayın

Görüldüğü üzere lisansa ayrılan kadro sayıları yıl bazında düşüş göstermektedir. Şayet çok geçerli bir mesleğiniz (doktor,hemşire,öğretmen,) yoksa bin ve üstünde sıralaması olan lisans mezunlarının şansı bu ilk atamada az olacaktır. Tabi Lisansa ayrılacak kadro sayısı henüz açıklanmadı bekleyip göreceğiz.
  7. Kayıtsız Üye
    19.Mayıs.2016, 14:49

Ekpss

Lisans mezunuyum. Puanım 74.664 ve sıralamada 3392. yim. Yerleşme olasılığım nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler
  8. 19.Mayıs.2016, 14:49
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    Lisans mezunuyum. Puanım 74.664 ve sıralamada 3392. yim. Yerleşme olasılığım nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler
  9. BayX
    19.Mayıs.2016, 19:41
    Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı
    lisans için bu atamada şansınız çok az. lisansa ayrılsa ayrılsa en fazla 1000-1500 kadro ayrılır, sizin sıralamanız bu alım yapılma ihtimali olan kadrolardan dahada ilerde. o yüzden ikinci atamayı beklemeniz gerekecek.
  10. 19.Mayıs.2016, 19:41
    BayX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BayX
    Misafir
    lisans için bu atamada şansınız çok az. lisansa ayrılsa ayrılsa en fazla 1000-1500 kadro ayrılır, sizin sıralamanız bu alım yapılma ihtimali olan kadrolardan dahada ilerde. o yüzden ikinci atamayı beklemeniz gerekecek.
  11. Kayıtsız Üye
    19.Mayıs.2016, 23:13
    Merhabalar

Edebiyat öğretmenliğinden mezunum. 65 puan ve sıralamam ise 6 binlerde. Düşük puan olduğunun farkındayım ancak bu puan ile öğretmenlik atamalarına tercih kullanabilir miyim? Şayet atanma şansım düşük ise başka hangi alanlarda alternatif bulabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  12. 19.Mayıs.2016, 23:13
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    Merhabalar

Edebiyat öğretmenliğinden mezunum. 65 puan ve sıralamam ise 6 binlerde. Düşük puan olduğunun farkındayım ancak bu puan ile öğretmenlik atamalarına tercih kullanabilir miyim? Şayet atanma şansım düşük ise başka hangi alanlarda alternatif bulabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  13. BayX
    19.Mayıs.2016, 23:46
    Merhabalar

Puan düşük olabilir ama MEB Edebiyat öğretmenliği kadrosu açarsa şansınız yüksek olur. Meb'in açıklayacağı Edbiyat öğretmenliğine kadrosuna başvuran engelli öğretmen sayısı düşük olursa tüm başvuranlar atanıyor. Engelli öğretmen sayısı geçen yıl düşükte bu yılda aynısı olursa atanırsınız.

Diğer kadrolarda puanınız düşük olduğu için 2017'yi beklemeniz gerekebilir. Lisansın kadro sayısı son yıllarda genelde az oluyor.
  14. 19.Mayıs.2016, 23:46
    BayX
    Misafir
    Merhabalar

Puan düşük olabilir ama MEB Edebiyat öğretmenliği kadrosu açarsa şansınız yüksek olur. Meb'in açıklayacağı Edbiyat öğretmenliğine kadrosuna başvuran engelli öğretmen sayısı düşük olursa tüm başvuranlar atanıyor. Engelli öğretmen sayısı geçen yıl düşükte bu yılda aynısı olursa atanırsınız.

Diğer kadrolarda puanınız düşük olduğu için 2017'yi beklemeniz gerekebilir. Lisansın kadro sayısı son yıllarda genelde az oluyor.
  15. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016

Lisansta atama şansım var mıdır?

Merhaba ,
    2016 lisans puanım
    EKPSSP3 Puanı 76,17703
    Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 2906
    Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 8992

atanma şansım varmıdır.
    Saygılarımla
  16. 22.Mayıs.2016, 14:48
    Merhaba ,
    2016 lisans puanım
    EKPSSP3 Puanı 76,17703

atanma şansım varmıdır.
    Saygılarımla
  17. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Arkadaşlar bu siteye yeni üyeyim.ilk defa bu yıl(2016)girdim ekpssye.aday öğrenim durumu 8992 kisiden 527.oldum.puanım 87,27 lisanstan.memur olarak girebilir miyim.yaşadığım sehir mersin burası da mumkun mudur.yazarsaniz sevinirim
  18. 23.Mayıs.2016, 12:23
    Arkadaşlar bu siteye yeni üyeyim.ilk defa bu yıl(2016)girdim ekpssye.aday öğrenim durumu 8992 kisiden 527.oldum.puanım 87,27 lisanstan.memur olarak girebilir miyim.yaşadığım sehir mersin burası da mumkun mudur.yazarsaniz sevinirim
  19. BayX
    23.Mayıs.2016, 14:32
    andyzole Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba ,
    2016 lisans puanım
    EKPSSP3 Puanı 76,17703

atanma şansım varmıdır.
    Saygılarımla
    Mesleğinize yönelik bir kadro açılırsa, mesleğinizde az bulunan meslekse ilk atamada şansınız var. bunun dışında lisansa en fazla bin beşyüz kişilik kadro ayrılır, sizin sıralamanız bunun dışında olduğu için ilk atamada 2906 puan sıralamanıza göre şansınız yok denecek kadar azdır.
  20. 23.Mayıs.2016, 14:32
    BayX
    Misafir
    andyzole Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba ,
    2016 lisans puanım
    EKPSSP3 Puanı 76,17703

atanma şansım varmıdır.
    Saygılarımla
    Mesleğinize yönelik bir kadro açılırsa, mesleğinizde az bulunan meslekse ilk atamada şansınız var. bunun dışında lisansa en fazla bin beşyüz kişilik kadro ayrılır, sizin sıralamanız bunun dışında olduğu için ilk atamada 2906 puan sıralamanıza göre şansınız yok denecek kadar azdır.

Git 123 Sonuncu