+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 57 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2016 EKPSS "LİSANS" atanma şansı değerlendirmesi [Tek Başlık]

Kayıtsız Üye
    Misafir

Merhaba

Sponsorlu Bağlantılar

Alıntı StratoS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Artık tercihlere az zaman kaldığı için ve hiç kimsenin umudunu etkilemek istemediğim için, puan yorumları yapmıyordum. Ama siz teşekkür edince, artık kısaca yapayım diye düşündüm...

Öncelikle tebrikler. Puanınız güzel. Beni geçmişsiniz

Birçok site/forum/kişi yıllık değerlendirme yapıp, bu yıl bu kadar lisans mezunu alındı deyip ona göre yönlendiriyor arkadaşları.
    Ama ben yine söylüyorum, bence Temmuz değerlendirmelerini analiz etmek için, geçmiş yıllarda yapılan sınavların ilk alımlarına bakmak gerekiyor. Çünkü yeni sınavdan çıkıldı ve ilk alımlar yapılacak.

Sizin tercih etmek istediğiniz Malatya'nın 2012 ve 2014 yılındaki ilk alımlarının kontenjanları sırasıyla(Tercih edebileceğiniz bölümlerin kontenjanları); 5 ve 3' dür.

Diğer alım tarihlerinde Malatya Lisans Kontenjanları: 2013 1 kişi, 2014 11 kişi, 2015 1. Dönem 2 kişi, 2015 2. Dönem 0.

Baktığınız zaman sadece 2014 yılında 10 kişiyi geçmiş kontenjanlar. Bu noktada analiz yapmak çok zor gibi. Çünkü kontenjan az ve tahmin yürütmek zorlaşıyor. Elbette önünüzdeki kaç kişinin Malatya'yı tercih edeceğini bilmiyoruz. Ayrıca geçmişte bazı engelli arkadaşların söylediği, başka illerde tercihler yapma durumu da var. Yani engelli arkadaşlar, memurluk olsun da ben her yere giderim diyorlar...

Benim size önerim, eğer bu dönem atanmanız gerekiyorsa(işe çok fazla ihtiyacınız varsa) alternatif iller belirleyin. Ama belirlerken, kalacağınız yeri, kiraya çıkacaksanız, kiralık fiyatlarını, yaşama maliyetlerini iyi analiz edin.
    Ben tekrar söylüyorum, eğer 3 büyük şehirde tanıdığınız yoksa ve ev kiralayacaksanız geçinmeniz çok zor olacaktır.
    İstanbulda oturulacak ortalama evin kirası 1.500 TL, İzmir ve Ankara'da 1.000 TL ler dedir...

Eğer peşinizden, destek olmak için aileniz gelecekse, onları da düşünerek değerlendirme yapmalısınız.
    Yaşlı aileniz varsa, yine büyük şehirleri önermem.
    Ayrıca birçok arkadaş, 1-2 yıl idare ederim son tayin çıkartırım diyor ama, Engelli kadroları her yerde, her birimde yok. Yani o kadar kolay değil tayin durumları. Hele şu dönemde hiç değil.
    Üniversite tercih ederseniz, zaten tayin hakkınız olmuyor.

Sonuç olarak, dediğim gibi çalışmam gerekiyor diyorsanız, Malatya'nın yanına tercihlerde 2 il daha eklerseniz bence atanırsınız. Ama Malatya benim yuvam, maliyetim olmayacak ve 6 ay - 1 yıl memur olmadan idare ederim diyorsanız, 2. yılınızda Malatya yüksek olasılıkla atanacağınızı düşünüyorum.

Sevgiler.
    Merhaba ben işletme mezunuyum 86.76853 puan aldim bursa istiyorum acaba şansım varmıdır ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim

Kayıtsız Üye
    Misafir

Soru

Alıntı StratoS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Artık tercihlere az zaman kaldığı için ve hiç kimsenin umudunu etkilemek istemediğim için, puan yorumları yapmıyordum. Ama siz teşekkür edince, artık kısaca yapayım diye düşündüm...

Öncelikle tebrikler. Puanınız güzel. Beni geçmişsiniz

Birçok site/forum/kişi yıllık değerlendirme yapıp, bu yıl bu kadar lisans mezunu alındı deyip ona göre yönlendiriyor arkadaşları.
    Ama ben yine söylüyorum, bence Temmuz değerlendirmelerini analiz etmek için, geçmiş yıllarda yapılan sınavların ilk alımlarına bakmak gerekiyor. Çünkü yeni sınavdan çıkıldı ve ilk alımlar yapılacak.

Sizin tercih etmek istediğiniz Malatya'nın 2012 ve 2014 yılındaki ilk alımlarının kontenjanları sırasıyla(Tercih edebileceğiniz bölümlerin kontenjanları); 5 ve 3' dür.

Diğer alım tarihlerinde Malatya Lisans Kontenjanları: 2013 1 kişi, 2014 11 kişi, 2015 1. Dönem 2 kişi, 2015 2. Dönem 0.

Baktığınız zaman sadece 2014 yılında 10 kişiyi geçmiş kontenjanlar. Bu noktada analiz yapmak çok zor gibi. Çünkü kontenjan az ve tahmin yürütmek zorlaşıyor. Elbette önünüzdeki kaç kişinin Malatya'yı tercih edeceğini bilmiyoruz. Ayrıca geçmişte bazı engelli arkadaşların söylediği, başka illerde tercihler yapma durumu da var. Yani engelli arkadaşlar, memurluk olsun da ben her yere giderim diyorlar...

Benim size önerim, eğer bu dönem atanmanız gerekiyorsa(işe çok fazla ihtiyacınız varsa) alternatif iller belirleyin. Ama belirlerken, kalacağınız yeri, kiraya çıkacaksanız, kiralık fiyatlarını, yaşama maliyetlerini iyi analiz edin.
    Ben tekrar söylüyorum, eğer 3 büyük şehirde tanıdığınız yoksa ve ev kiralayacaksanız geçinmeniz çok zor olacaktır.
    İstanbulda oturulacak ortalama evin kirası 1.500 TL, İzmir ve Ankara'da 1.000 TL ler dedir...

Eğer peşinizden, destek olmak için aileniz gelecekse, onları da düşünerek değerlendirme yapmalısınız.
    Yaşlı aileniz varsa, yine büyük şehirleri önermem.
    Ayrıca birçok arkadaş, 1-2 yıl idare ederim son tayin çıkartırım diyor ama, Engelli kadroları her yerde, her birimde yok. Yani o kadar kolay değil tayin durumları. Hele şu dönemde hiç değil.
    Üniversite tercih ederseniz, zaten tayin hakkınız olmuyor.

Sonuç olarak, dediğim gibi çalışmam gerekiyor diyorsanız, Malatya'nın yanına tercihlerde 2 il daha eklerseniz bence atanırsınız. Ama Malatya benim yuvam, maliyetim olmayacak ve 6 ay - 1 yıl memur olmadan idare ederim diyorsanız, 2. yılınızda Malatya yüksek olasılıkla atanacağınızı düşünüyorum.

Sevgiler.
    Bu arada siralamam 583

Adsell
    Misafir

Post Gerçekçi bir fikir lütfen, Atanma şansı nedir?

mrb lisan tarih ogretmenlik mezunuyum atanmadim.Genel sıralama 1095. Puanim 83.455 yaklasik 170 öğretmen ve halı hazirda memur olanlar ile tahminen toplamda 200 kisi önümüzden çekildi. Atanma durumun sizce nedir.Varsayimlara göre zor diyenler var...

Kayıtsız Üye
    Misafir

Question Ekpss Lisans

Insaat mühendisiyim. 85.2 puanim. Siralama 820. Izmir Manisa Balikesir yada Bursayi istiyorum. Atanma sansim nedir, degerlendirebilir misiniz?

Kayıtsız Üye
    Misafir

Ekpss

Alıntı MuTeBer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belirttiğiniz sıralamaya memurluk kadrosuna atanmanız mümkün görünmüyor. memurluk kadrolarına her ilden bir kişi bile tercih yapsa toplam 81 kişi ediyor ve bunların puanlarıda sizden yüksek olacaktır. ama yüksek sayıda memur kadrosu verilmiş illeri tercih ederseniz çok düşük bir olasılık dahilinde atanabilirsinizde.
    Sayin muteber cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz ben işletme mezunuyum puanim 86.76853 siralamam 583 lisanstan girdim memur olarak atanabilir miyim lutfen cevaplayin benim için çok önemli

Kayıtsız Üye
    Misafir

Ekpss Lisans

Insaat muhendisiyim. Puanim 85 sıralama 820. Toplamda inşaat mühendisliği icin 24 kontenjan açılmış. Manisada yaşıyorum yakin illerde de kontenjan yok. Atanma şansım nedir? Ve yerlesme sonrasi tayin için nasil bir yol izlenmeli?

Kayıtsız Üye
    Misafir

EKPSS 80 puanla atanma şansım nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba. Ben fizik bölümü mezunuyum. Ekpss den 80 aldım ve sıralamam 1982 idi. Memur olarak atanma şansımı değerlendirebilir misiniz?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456