Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

2016 EKPSS "LİSANS" atanma şansı değerlendirmesi [Tek Başlık]

https://2.bp.blogspot.com/-rLbEvOEYmfY/VzzCJJZc0sI/AAAAAAAAAj8/kDFspUG4rKMZrFzepgBdSoAaf6KActULwCLcB/s1600/EKPSS-L%25C4%25B0SANS.png 2016 EKPSS Puanları açıklandı. Tüm eğitim düzeylerinde toplamda kadro sayısı 6 bin. (Lisans'a ne kadar kadro ayrılacağı henüz belli değil) Bu başlık altında aldığınız puanı belirterek atanabilme şansınızı diğer üyelerimizle birlikte değerlendirebilirsiniz. Lisans düzeyinde başvuru sayısı: 8 bin 992 Kişi Not:EKPSS'den aldığınız Puan ve sıralamanızın kaç

Konuyu değerlendir: 2016 EKPSS "LİSANS" atanma şansı değerlendirmesi [Tek Başlık]

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 4 kişi oyladı ve 22524 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Şu an farketmez gibi görünüyor. Sizce?
    Tüm engelli adaylar böyle düşünüyorsa büyük sıkıntı var. Memuriyet için yaşadığınız ilden farklı bir ile gidecekseniz, bence memur olmanın anlamı yok.

Tek başınıza giderseniz, eğer 3 büyük şehirden farklı bir yerde ikamet ediyorsanız, zaten maaşınızın 3/2'sini ev kira ve masraflarına ayırmanız gerekir.

Ben yukarıda kendi ikamet ettiğim il bazlı bir değerlendirme yaptım.

İl olmadan sizin durumunuza bakacak olursak:

*Puanınız: 83,96
    *Sıranız: 1.018

2012 Toplam Lisans Kontenjan: 2.132
    2012 kontenjanlarına göre seçebileceğiniz bölümlerin tüm Türkiye kontenjan toplamı: 614
    Yüzde: %29
    Lisans Seçebileceğiniz bölümlere göre sıranız: 295

2012 alımlarına göre benzer Lisans kontenjanı gelirse, siz 296. kişi olarak yerleşirsiniz.

Dediğim gibi sizin için önemli olan İl'dir.

Saygılarımla...
    mehmedim (28.Mayıs.2016) Bunu beğendi.
  2. 28.Mayıs.2016, 15:47
    Şu an farketmez gibi görünüyor. Sizce?
    Tüm engelli adaylar böyle düşünüyorsa büyük sıkıntı var. Memuriyet için yaşadığınız ilden farklı bir ile gidecekseniz, bence memur olmanın anlamı yok.

Tek başınıza giderseniz, eğer 3 büyük şehirden farklı bir yerde ikamet ediyorsanız, zaten maaşınızın 3/2'sini ev kira ve masraflarına ayırmanız gerekir.

Ben yukarıda kendi ikamet ettiğim il bazlı bir değerlendirme yaptım.

İl olmadan sizin durumunuza bakacak olursak:

*Puanınız: 83,96
    *Sıranız: 1.018

2012 Toplam Lisans Kontenjan: 2.132
    2012 kontenjanlarına göre seçebileceğiniz bölümlerin tüm Türkiye kontenjan toplamı: 614
    Yüzde: %29
    Lisans Seçebileceğiniz bölümlere göre sıranız: 295

2012 alımlarına göre benzer Lisans kontenjanı gelirse, siz 296. kişi olarak yerleşirsiniz.

Dediğim gibi sizin için önemli olan İl'dir.

Saygılarımla...
  3. Üyelik tarihi
    Ocak.2012
    stratos,
    bölümler derken ne kastettiniz. Branş mı? örnek: ziraat mühendisliği okuyanlara ziraat mühendisi kadrosu gibi mi?
  4. 28.Mayıs.2016, 15:50
    stratos,
    bölümler derken ne kastettiniz. Branş mı? örnek: ziraat mühendisliği okuyanlara ziraat mühendisi kadrosu gibi mi?
  5. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Merhaba,

ÖSYM'nin geçmiş yıllar Tercih formuna bakarak, İstiksat/Ekonomi/İşletme/Maliye gibi bölümlerin hangi kadro için Şart olduğuna bakıyorum tek tek. Yukarıdaki arkadaşımında bölümü benimle aynı olduğu için direk kendi bilgilerimden ezbere kontrol ediyorum. Ama örneğin Ziraat Müh. için, Tercih rehberine girip, açılan kadroların tek tek şartına bakıp, Ziraat'e uygun olanları belirlemem gerekiyor.

Yani Bölümler ve o kadronun şartlarına bakarak, uygun kadroları hesaplıyorum.

Teşekkürler.
  6. 28.Mayıs.2016, 16:03
    Merhaba,

ÖSYM'nin geçmiş yıllar Tercih formuna bakarak, İstiksat/Ekonomi/İşletme/Maliye gibi bölümlerin hangi kadro için Şart olduğuna bakıyorum tek tek. Yukarıdaki arkadaşımında bölümü benimle aynı olduğu için direk kendi bilgilerimden ezbere kontrol ediyorum. Ama örneğin Ziraat Müh. için, Tercih rehberine girip, açılan kadroların tek tek şartına bakıp, Ziraat'e uygun olanları belirlemem gerekiyor.

Yani Bölümler ve o kadronun şartlarına bakarak, uygun kadroları hesaplıyorum.

Teşekkürler.
  7. Üyelik tarihi
    Ocak.2012
    4001 nitelik kodu "herhangi bir lisans programından mezun olmak" şeklinde bir nitelik kodu var, sizin bölümünüzede başka lisans mezunları başvurubiliyor. Kadro analiziniz çok güzel ancak belirttiğim şekilde bir ihtimal daha olduğu için bu ihtimalide analize eklemek faydalı olur görüşünceyim. teşekkürler.
  8. 28.Mayıs.2016, 16:09
    4001 nitelik kodu "herhangi bir lisans programından mezun olmak" şeklinde bir nitelik kodu var, sizin bölümünüzede başka lisans mezunları başvurubiliyor. Kadro analiziniz çok güzel ancak belirttiğim şekilde bir ihtimal daha olduğu için bu ihtimalide analize eklemek faydalı olur görüşünceyim. teşekkürler.
  9. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Şöyle anlatayım:

Ben İktisat mezunu olarak ben, seçebileceğim bölümlere bakıyorum, tek tek. Sonra bu bölümlerin kontenjanlarını topluyorum.
    Ve Lisans kategorisindeki sırama bakıyorum, diyorum ki bu sıraya göre, bu kadar kontenjan var. Ve ben girebilirim/giremem diyorum. Yani 4001'i zaten tüm Lisans adaylarını alarak değerlendirmiş oluyorum.

Şunu diyorsanız, ama senin sıranın önünde Doktor/Mühendis vb olabilir. Yani senin bölümünü seçemeyecekler de olabilir. Elbette bunu bilemeyiz. Ancak Ekonomi okuyanlar bilir, analiz yaptığınızda belli değişkenler seçersiniz, ve diğer tüm değişkenleri sabit alırsınız. Bu duruma Ceteris Paribus denir.

Teşekkürler.
  10. 28.Mayıs.2016, 16:15
    Şöyle anlatayım:

Ben İktisat mezunu olarak ben, seçebileceğim bölümlere bakıyorum, tek tek. Sonra bu bölümlerin kontenjanlarını topluyorum.
    Ve Lisans kategorisindeki sırama bakıyorum, diyorum ki bu sıraya göre, bu kadar kontenjan var. Ve ben girebilirim/giremem diyorum. Yani 4001'i zaten tüm Lisans adaylarını alarak değerlendirmiş oluyorum.

Şunu diyorsanız, ama senin sıranın önünde Doktor/Mühendis vb olabilir. Yani senin bölümünü seçemeyecekler de olabilir. Elbette bunu bilemeyiz. Ancak Ekonomi okuyanlar bilir, analiz yaptığınızda belli değişkenler seçersiniz, ve diğer tüm değişkenleri sabit alırsınız. Bu duruma Ceteris Paribus denir.

Teşekkürler.
  11. Misafir
    02.Haziran.2016, 12:02

İktisatçı

Iktisat mezunuyum. Ekpss den 84.01 aldım. Ilk atamada Malatya ve çevresi atama şansı nedir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  12. 02.Haziran.2016, 12:02
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Misafir
    Misafir
    Iktisat mezunuyum. Ekpss den 84.01 aldım. Ilk atamada Malatya ve çevresi atama şansı nedir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  13. Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    Diğer eğitim düzeyleri ve Lisans mezunlarına yönelik kadro sayıları henüz açıklanmadı. Türkiye genelinde İktisad mezun sayısı çok olduğunu biliyorum. Ekpss'de 30 tercih yapılması Malatya'da şansınızı azaltabilir. Özellikle Malatya'ya atanabilmeniz için Lisans mezunlarına 1500-2000 kadro ayrılması durumunda şansınız artacaktır.İyi şanslar dilerim.
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN
  14. 02.Haziran.2016, 21:00
    Diğer eğitim düzeyleri ve Lisans mezunlarına yönelik kadro sayıları henüz açıklanmadı. Türkiye genelinde İktisad mezun sayısı çok olduğunu biliyorum. Ekpss'de 30 tercih yapılması Malatya'da şansınızı azaltabilir. Özellikle Malatya'ya atanabilmeniz için Lisans mezunlarına 1500-2000 kadro ayrılması durumunda şansınız artacaktır.İyi şanslar dilerim.
  15. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Merhaba,

Önceki sayfalarda yaptığım bir tahmin istiyorsanız, sıranız önemlidir. Sıranızı paylaşırsanız yardımcı olabilirim.

Teşekkürler.
  16. 03.Haziran.2016, 01:11
    Merhaba,

Önceki sayfalarda yaptığım bir tahmin istiyorsanız, sıranız önemlidir. Sıranızı paylaşırsanız yardımcı olabilirim.

Teşekkürler.
  17. Kayıtsız Üye
    04.Haziran.2016, 00:07

Merhaba

Lisans 77.32 puan 2570. Sıralama şansım nedir?
  18. 04.Haziran.2016, 00:07
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    Lisans 77.32 puan 2570. Sıralama şansım nedir?
  19. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Tercih yapmak istediğiniz il nedir?