Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Hizmetli ve Memur arasında ne gibi farklar var ?

Merhabalar Hizmetli olarak atanınca ne iş yapıyoruz memur olarak atanırsak ne iş yapıyoruz maaşları nasıl bi fikri olan varmı

Konuyu değerlendir: Hizmetli ve Memur arasında ne gibi farklar var ?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2396 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Aralık.2015
    Nereden
    Adana

Hizmetli ve Memur arasında ne gibi farklar var ?

Merhabalar Hizmetli olarak atanınca ne iş yapıyoruz

memur olarak atanırsak ne iş yapıyoruz maaşları nasıl bi fikri olan varmı
  2. 04.Aralık.2015, 17:09
    Merhabalar Hizmetli olarak atanınca ne iş yapıyoruz

memur olarak atanırsak ne iş yapıyoruz maaşları nasıl bi fikri olan varmı
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Ocak.2012
    hizmetli olunca fiziğe dayalı bedenen yapılan işler aklına gelmeli. örneğin evrak-dosya taşımak, arşivden dosya getirmek, masa silmek gibi.
    memur olunca masa başında oturacan bilgisayara veri girişi yapacan, telefonlara bakacan, danışma olup gelip gidene yer tarif edecen gibi fiziğin çok az planda olduğu işlere bakacan.

Maaş açısından tercih listesine bakarsan memur genelde 10.dereceden işe başlıyor hizmetli ise 12 veya 13. dereceden işe başlıyor. buda maaş farkına sebep oluyor. Memur maaşı 2015 temmuzdan itibaren 9/1 derece 2356 TL, hizmetli 12/1 derece ise 2212 TL civarında maaş aldığını bu konuda haber yapan sitelerden aldım.
    Memur maaşı mezuniyet durumuna göre yükselme eğiliminde olur ve hizmetliye göre biraz yüksek olur.
    Ama hizmetlide yükselme az olup maaşı sabit kalabilmektedir.
  4. 04.Aralık.2015, 22:15
    hizmetli olunca fiziğe dayalı bedenen yapılan işler aklına gelmeli. örneğin evrak-dosya taşımak, arşivden dosya getirmek, masa silmek gibi.
    memur olunca masa başında oturacan bilgisayara veri girişi yapacan, telefonlara bakacan, danışma olup gelip gidene yer tarif edecen gibi fiziğin çok az planda olduğu işlere bakacan.

Maaş açısından tercih listesine bakarsan memur genelde 10.dereceden işe başlıyor hizmetli ise 12 veya 13. dereceden işe başlıyor. buda maaş farkına sebep oluyor. Memur maaşı 2015 temmuzdan itibaren 9/1 derece 2356 TL, hizmetli 12/1 derece ise 2212 TL civarında maaş aldığını bu konuda haber yapan sitelerden aldım.
    Memur maaşı mezuniyet durumuna göre yükselme eğiliminde olur ve hizmetliye göre biraz yüksek olur.
    Ama hizmetlide yükselme az olup maaşı sabit kalabilmektedir.
  5. Kayıtsız Üye
    04.Aralık.2015, 22:26

H.huzmetli

2013 atandim tkhk dayım pc başında yim akciğer rahatsızlığın var hastanelerde sık hasta olduğum için dilekçeyle hastane ortamından çıktım ve hala masa basinda beri girişi yapıyorum orta okul meZunuyum çalışkan olursan kaytarmaya bakmadan çalışırsak herşey olur korkmayin
  6. 04.Aralık.2015, 22:26
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    2013 atandim tkhk dayım pc başında yim akciğer rahatsızlığın var hastanelerde sık hasta olduğum için dilekçeyle hastane ortamından çıktım ve hala masa basinda beri girişi yapıyorum orta okul meZunuyum çalışkan olursan kaytarmaya bakmadan çalışırsak herşey olur korkmayin