İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı dünya şampiyonu oldu!

İtalya’nın ev sahipliğinde 19 Haziran’da başlayan ve 16 takımın katıldığı şampiyonanın finalinde Almanya’yı 2-1 yenen ay yıldızlı takım, üst üste 2. kez dünya şampiyonluğuna ulaştı. Eboli kentindeki Dirceu Stadı’nda oynanan karşılaşmayı, İtalyan hakem Fabio Maresca yönetti. Dengeli başlayan maçta ilk yarının sonlarına doğru kontrolü ele geçiren milli takım, rakibi üstünde baskı kurmasına rağmen golü bulamadı ve ilk yarı golsüz tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısında iki takım da hücumda etkili olurken, ay-yıldızlı takım 77. dakikada Mehmet Sert’in serbest vuruştan attığı golle 1-0 öne geçti. Maçın 85. dakikasında Almanya, David Black’in golüyle skorda eşitliği sağlarken, normal süresi 1-1 berabere tamamlanan müsabaka uzatmaya gitti. Uzatma dakikalarının ilk devresinde eşitlik bozulmazken, Türkiye 118. dakikada Murat Şimşek’in attığı golle 2-1 öne geçti. Kalan sürede skorda üstünlüğünü korumayı başaran ay-yıldızlı ekip, 2012’den sonra 2016 yılında da dünya şampiyonu olma başarısı gösterdi.

Bakan Çağatay Kılıç, İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı’nı Tebrik Etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İtalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olan İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımımız, İtalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olarak bizleri gururlandırdı. 16 takımın katıldığı şampiyonanın finalinde Almanya’yı 2-1 yenen ay-yıldızlı takım, üst üste 2. kez dünya şampiyonluğuna ulaştı.  Şampiyonlukta emeği geçen futbolcu, teknik heyet ve yönetimi tebrik ediyorum. İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı’na başarılarının devamını diliyorum. Temmuz Ayında Samsun’da 5 farklı branşta yapılacak İşitme Engelliler Dünya Şampiyonalarında mücadele edecek takımlarımızın da aynı başarıya ulaşmalarını temenni ediyorum.”

Kaynak: http://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/68042/isitme-engelliler-milli-futbol-takimi-dunya-sampiyonu.aspx

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın