İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2010 Ekim Engelli memur alımı sınavının detayları belli oldu,2010 Ekim-Kasım dönemi Engelli memur sınavına başvuru şartları

209 Engelli memur alımının detayları belli oldu. Başvurular nerelere yapılacak? Hangi kurum nekadar memur alacak? Öğrenim durumlarına göre dağılımı nasıl olacak?

Aşağıda adı yazılı kamu kurumlarının münhal memur kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 53 üncü maddesi ile bu maddeye dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğe göre, sınavla özürlü personel alınacaktır.

I-EĞİTİM DURUMLARI İTİBARİYLE

İLKÖĞRETİM(ORTAOKUL) MEZUNLARININ BAŞVURU YAPABİLECEĞİ KADROLAR

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ BAŞVURU YAPABİLECEĞİ KADROLAR
( Bu bölümde “En Az” ibaresinin geçtiği kadrolara Önlisans, Meslek Yüksekokulu ve Lisans mezunları da başvurabilecektir.

ÖNLİSANS VEYA MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNLARININ BAŞVURU YAPABİLECEĞİ KADROLAR
( Bu bölümde “En Az” ibaresinin geçtiği kadrolara Lisans mezunları da başvurabilecektir.)

LİSANS MEZUNLARININ BAŞVURU YAPABİLECEĞİ KADROLAR

II-BAŞVURU VE SINAV YERLERİ

Başvuru ve Sınav Yerlerini Görmek için tıklayınız.

III- KAMU KURUMLARINCA ÖZÜRLÜ MEMUR ALIM SÜRECİNDE ESAS ALINACAK ORTAK GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR İLE BAŞVURULARDA İSTENİLECEK BELGELER

1) Genel Şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinin 7 nci fıkrası hariç bu maddede belirtilen şartları taşımak.

2) Özel Şartlar: Eğitim durumu İlköğretim (Ortaokul) olan kadrolar için bu eğitim düzeyinde yazılı sınava başvuran aday bulunmazsa İlkokul mezunlarından da başarı sırasına göre atama yapılacaktır.

3) Başvurularda İstenilecek Belgeler:

1- İş Talep Formu (başvuru yerinden veya DPB internet adresinden temin edilebilecektir.),

2- (1) Adet Vesikalık Fotoğraf,

3- Sağlık Kurulu Raporu Fotokopisi (Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen sağlık kuruluşlarından alınacak.).

IV- DİKKAT EDİLECEK DİĞER HUSUSLAR

1) Kamu kurum ve kuruluşları, son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar posta ile yapılacak başvuruları da kabul edecektir.

2) Adaylar, özürlü memur alımına ilişkin olarak merak ettikleri diğer hususlarda, bu duyuruda adı geçen ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına başvuracaktır.

Kaynak

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın