Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

İş kazası geçirdim,maddi anlamda haklarım nelerdir?

MERHABA,ben yaklasik 3 hafta once is kazasi gecirdim.limanda yovmiyeci olarak calisiordum 1 aylik isciydim sigrotam yatiyor. ancak fazla elaman olmadigi icin fazla is yapmak icin ksoturuordum ve maalesef malin altinda paramgim kaldi ve ikiye catladi.isyeri is ebnle ilgilenmiyor ne yapabilirim durumum iyi deyil gecim sikitisi yasiyorum tesekurler simdiden

Konuyu değerlendir: İş kazası geçirdim,maddi anlamda haklarım nelerdir?

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 4556 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Mayıs.2011

İş kazası geçirdim,maddi anlamda haklarım nelerdir?

MERHABA,ben yaklasik 3 hafta once is kazasi gecirdim.limanda yovmiyeci olarak calisiordum 1 aylik isciydim sigrotam yatiyor.
    ancak fazla elaman olmadigi icin fazla is yapmak icin ksoturuordum ve maalesef malin altinda paramgim kaldi ve ikiye catladi.isyeri is ebnle ilgilenmiyor ne yapabilirim durumum iyi deyil gecim sikitisi yasiyorum tesekurler simdiden
    Konu Lodos Denizcisi tarafından (26.Mayıs.2011 Saat 20:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Başlık düzenlendi
  2. 26.Mayıs.2011, 17:26
    MERHABA,ben yaklasik 3 hafta once is kazasi gecirdim.limanda yovmiyeci olarak calisiordum 1 aylik isciydim sigrotam yatiyor.
    ancak fazla elaman olmadigi icin fazla is yapmak icin ksoturuordum ve maalesef malin altinda paramgim kaldi ve ikiye catladi.isyeri is ebnle ilgilenmiyor ne yapabilirim durumum iyi deyil gecim sikitisi yasiyorum tesekurler simdiden
    Twitter Facebook Google+
  3. Zümrüdü Anka
    26.Mayıs.2011, 18:30
    Merhaba twsitertan,hoşgeldiniz,geçmiş olsun,işveren sizle nasıl ilgilenmiyor? Siz hastaneye gitmedinizmi?Hasteneye gitti iseniz size gereken yapılmadımı,ve en önemlisi işveren sizi işten mi çıkardı? Bunları ayrıntıları ile yazarsanız sorunuz daha iyi anlaşılacaktır...
  4. 26.Mayıs.2011, 18:30
    Zümrüdü Anka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zümrüdü Anka
    Misafir
    Merhaba twsitertan,hoşgeldiniz,geçmiş olsun,işveren sizle nasıl ilgilenmiyor? Siz hastaneye gitmedinizmi?Hasteneye gitti iseniz size gereken yapılmadımı,ve en önemlisi işveren sizi işten mi çıkardı? Bunları ayrıntıları ile yazarsanız sorunuz daha iyi anlaşılacaktır...
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Öncelikle geçmiş olsun.
    İş kazası geçirdikten sonra çalışmadığınız günler için istirahat parası alabilirsiniz.Şayet iş kazası işinizi yapamayacak derecede sizi engellemişse alacağınız rapor oranına göre geçici iş göremezlik ödeneği veya sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanması mümkündür.

2-İş kazasından sağlanan hakları:
    5510 sayılı Yasa’nın 16.maddesine (506 sayılı Yasa’nın 16. ve 19.maddelerine) göre, iş kazası geçiren işçiye:
    a) Geçici işgöremezlik süresince işgöremezlik ödeneği verilir.
    b) Meslekte kazanma gücünün en az %10’unun yitirilmesi durumunda sürekli işgöremezlik geliri bağlanır.
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN
  6. 26.Mayıs.2011, 20:02
    Öncelikle geçmiş olsun.
    İş kazası geçirdikten sonra çalışmadığınız günler için istirahat parası alabilirsiniz.Şayet iş kazası işinizi yapamayacak derecede sizi engellemişse alacağınız rapor oranına göre geçici iş göremezlik ödeneği veya sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanması mümkündür.

2-İş kazasından sağlanan hakları:
    5510 sayılı Yasa’nın 16.maddesine (506 sayılı Yasa’nın 16. ve 19.maddelerine) göre, iş kazası geçiren işçiye:
    a) Geçici işgöremezlik süresince işgöremezlik ödeneği verilir.
    b) Meslekte kazanma gücünün en az %10’unun yitirilmesi durumunda sürekli işgöremezlik geliri bağlanır.
  7. Üyelik tarihi
    Mayıs.2011
    merhaba ,gercekten kisa surede yardimlarinizi esirgemediginiz icin size cani gonulden tesekkur ederim.
    ben isten cikarilmadim hastanye de gittim surekli pansuman oluyorum. birincisi sadce 4 gunluk sigortam yatmis ben ilk sogrta islemim bu bundan dolayi maas baglatma sorunu yasanirmi . ikincisi maas sigortadan mi baglancak ucuncusu isyerini dava etsem tazminat alirmiyim.kolay gelsin.tesekurler
  8. 28.Mayıs.2011, 08:36
    merhaba ,gercekten kisa surede yardimlarinizi esirgemediginiz icin size cani gonulden tesekkur ederim.
    ben isten cikarilmadim hastanye de gittim surekli pansuman oluyorum. birincisi sadce 4 gunluk sigortam yatmis ben ilk sogrta islemim bu bundan dolayi maas baglatma sorunu yasanirmi . ikincisi maas sigortadan mi baglancak ucuncusu isyerini dava etsem tazminat alirmiyim.kolay gelsin.tesekurler