İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mv.Bennur Karaburun,Engellilere Hizmet İçin Çalışıyorum!

Çok değerli Engelli Kardeşlerim;
Sosyal medyada Dünya Engelliler Dernek Başkanı Sayın İslam MERAL’in paylaşımı üzerine size buradan açıklama yapma gereği duyuyorum. İnanın çok üzüldüm.
Siz çok değerli kardeşlerimi benimle ilgili yanlış düşüncelere sevk ettiğini gördüm. Bana telefon açan değerli kardeşlerim sayfamdan açıklama yapmamı ısrar ettikleri için yazıyorum. Bu durumu açıklayabilmem için seçim çalışmalarına geri dönmemiz gerekiyor. Devletimiz her yıl 2 EKPSS yapmayı planlamıştı ve 2. atamayı da yaptıktan sonra başka bir atama olmayacaktı ta ki yeni sınava kadar. Sizlerden gelen istekler doğrultusunda 3. atama için çok yoğun şekilde çalışma yaptık. Biliyorsunuz bu atamalar sadece bir Bakanlıkla yapılmıyor. Bu atamanın muhatabı 3 Bakanlıktır.
Aile ve sosyal politikalar bakanlığı
Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı
Maliye bakanlığı
Hepsine ayrı ayrı bildirimlerde bulunuldu. Engelli kardeşlerimiz Devlet Personel daire başkanımızla görüşmek istemişlerdi. Onlara randevu aldım. Bu konuda Muhammet Yaşar kardeşimize sorabilirsiniz.
Bir saat kırkbeş dakikalık uykuyla Bursa’dan Ankaraya gidip görüşmeler yaptık ve geri döndüm. Ardından Sayın Başbakanımız’la aynı günde 3 farklı yerde bu konuyu dile getirdim olayın ehemmiyetinden bahsettim. Kendileri de sağolsunlar bu konuya çok olumlu baktılar ve Kayseri mitinginde Engelli Milletvekili Adayımız Sayın Kadircan Beyin tekrar gündeme getirmesiyle 3. Atamanın sözünü Başbakan’ımızın ağzından duyduk. Tabi buraya kadar bu işin olgunlaşması için gerek bakanlarımızla gerek Başbakan’ımızla görüşerek bir sonuca bağlayabildik. Ancak sayının yetersizliği siz değerli kardeşlerimizi üzdüğü kadar beni de üzdü. Bununla ilgili bilgi almak adına Devlet Personel Daire Başkanı’mızla tekrar görüştüm. Kendilerinin istatistiksel açıklamaları parça parça atamanın toplamı bu yıl itibariye 9906 kişi olduğunu belirttiler. Bu rakam bakıldığında aslında hiçte az değildi. Ancak yine de belki birşeyler yapılabilir düşüncesiyle tekrar bakanlarımızla görüşmeye başladım. Hiç bir şeyi tam olgunlaştırmadan kimseye paylaşmamanın daha doğru olacağı düşüncesiyle siz değerli kardeşlerimin atanması için çalışmalarıma devam ediyorum. Hatta 150kişilik öğretmen kadrosu açan Çok Değerli Milli Eğitim Bakanımız Nabi AVCI ile görüşüp açıkta kalan 84 engelli öğretmen kardeşimizi ilettim. Kendileri bununla ilgili bir çalışma yaptılar ve atanamayan 84 kardeşimizle birlikte toplamda 234 engelli öğretmen kardeşimiz atandı. Sizlerin sağ duyusuna,ferasetine ve samimiyetine inandığım için bunları paylaştım. Bu arada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sadece Engelli Milletvekili benim olmadığımı sizlere hatırlatmak isterim. Diğer Milletvekili arkadaşlarım yine Ak parti Milletvekilleri Erzincan bölgesindem Serkan BAYRAM Beyefendi ve Konya Bölgesinden Hacı Ahmet ÖZDEMİR Beyefendi CHP Milletvekili Şafak PAVEY Hanımefendi olmak üzere 4 Engelli Milletvekili olarak mecliste çalıştığımızı belirtmek isterim.
Şimdi gelelim İslam Meral’e,
Engelli vatandaşlarımızı hiç kimsenin kullanmamasını istediklerini söylerler. Ankaradaki bulunma maksadı acaba siz değerli engelli kardeşlerimizin hakkını korumak mı yoksa farklı işleri olduğu için mi orada???
Son olarak sizlere şunu hatırlatmak isterim; 1923 Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasından 2005 yılına kadar Özürlüler Yasası adı altında hiç bir şekilde kanun yokken AK Parti ilk kez bu kanunu çıkardı ve sosyal devlet anlayışı içerisinde biz engellilere sahip çıktı. Evet 2005 yılında bir temel atıldı ve bizler o temelin üzerine tek tek tuğlalar koyarak sarsılmaz bir bina oluşturmak adına Ak gönüller olarak hep çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Sayın Cumhurbakanımızında dediği gibi
Yeter mi?
YETMEZ…!
Evet eksiklerimiz var ancak bizler Ak partinin Ak gönüllüleri olarak eksiklerimizi telafi etmek adına gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bizler için çalışan bu hükümeti miting havasında Ankara’da toplanıp sert bir şekilde eleştirmek sizce doğru mu?
Takdir sizlerin.
Siz Engelli kardeşlerimi ve çok değerli ailelerinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum ve Allah’a emanet ediyorum.
AK PARTİ
Bursa Milletvekili
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanvekili
Bennur KARABURUN

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın